KİŞİLER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Augusto Gansser. Değerli insan, değerli bilim adamı, doktora yöneticim.
Sağdaki fotoğrafı 2010 yılında 100 yaşında iken çekilmiş bir fotoğraftır.. 28 Ekim 1910 doğumlu olan Prof. Gansser 9 Ocak 2012 tarihinde 102. yaşında vefat etmiştir.  Işıklar içinde yatmasını diliyorum.

 

Zürich Üniversitesinde derin bilgilerinden ve üstün kişiliklerinden yararlandığım diğer hocalarımdan bazıları

Prof. Dr. Rudolf Trümpy

Tarihsel Jeoloji

Prof. Dr. Condrad Burri

Petrografi

Prof. Dr. Leupold

Petrol Jeolojisi

Prof. Dr. E. Kuhn Schnyder

Paleontoloji

1986 Elazığ. Fırat Havzası Jeoloji Sempozyumu. Türkiye'de jeoloji  araştırma ve öğretiminin duayenlerinden Prof. Dr. İhsan Ketin (sağdan 3.) sempozyum sonrasında Ergani bölgesinde yaptığımız geziye katılmıştı.  Soldan sağa Bünyamin Akgül, Feyzi Bingöl, Emrullah Güney (konuk) Mehmet Turan, Ercan Aksoy, Yusuf Tatar, Prof. Ketin, Sevcan Kürüm, Erdal Kerey.

 

1981 Gümüşhane Pirahmet köyü yakınında küçük bir çağlayan önünde kamp öğrencileri ile.  Gümüşhane çevresi Jeoloji öğretimi için son derece uygun jeolojik özellikler  taşımaktadır ve bu nedenle bölge KTÜ için bir numaralı arazi kampı bölgesi olarak kabul edilmektedir..

 

1982 Amasya. Arazi kampında bir grup KTÜ Jeol. Bölümü öğrencisi ile.

1984 Baskil. Fırat Üniv. Jeol. Bölüm öğrencileri ile arazi çalışmasından bir görüntü.  Solda birinci Prof. Dr. Feyzi Bingöl, dördüncü Y.T.

1986 Elazığ. Fırat Havzasının Jeolojisi Sem-pozyumu açış konuşması yaparken.

1993 Elazığ. Mezuniyet töreninde öğrencilerle.

 

1992 Elazığ. Bir arazi çalışması sırasında   bazı  öğrencilerle. birlikte bir doğal kaynakta.

1995.10.29 Elazığ. 13 yıl naçizane Bölüm Başkanı olarak görev yaptığım Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü mensupları  ile, değerli çalışma arkadaşlarımla , veda fotoğrafı.

2007.05.09 Elazığ. Bölümde davetli konuşmacı olarak verdiğim konferanslardan sonra Harput'ta sevgili arkadaşlarımın verdiği yemek sonrasında çekilen hatıra fotoğrafı. Soldan sağa C. Koç Taşgın, L. Kalender, M. İnceöz, Ö. Öztekin,  E. Aksoy, B. Çetindağ, Y. Tatar, A. Sağıroğlu, C. Bölücek,  İ. Türkmen, S. Kürüm,M. Kaya.

2008 Sivas. Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünün düzenlediği I. Ulusal Jeolojik Uzaktan Algılama sempozyumu sonrası düzenlenen arazi gezisinde, iki tarafımda iki öğrencimle. Solumda Prof. Dr. Hulusi Kargı (Pamukkale Üniversitesi), sağımda Prof. Dr. Ercan Aksoy (Fırat Üniversitesi).

2008 Sivas. Aynı sempozyumda yegenim ve meslektaşım Prof. Dr. Orhan Tatar'la ( o tarihte Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı).

 Son güncelleme: Haziran 2012

 


Prof. Dr. Yusuf TATAR  İletişim için: bilgi@yusuftatar.com.tr

Skip Navigation Links